Domov > Novinky > Obsah

Quality Hotel papuče hviezdičkové hodnotenie

Jun 16, 2017

Quality hotel papuče Star rating

Domáci cestovný ruch úrad oznámil predvčerom, nový hotel hviezda štandard sa uskutočnia v januári 1, 2011, v krajine viac ako 1,4 milióna päťhviezdičkových hotelov tiež vykoná hotel hviezdičkami a preskúmanie práce. Štandardné eliminuje tvrdé požiadavky na zubnú pastu, zubné kefky, papuče, hrebene, temperačnej kvapaliny, šampón pre tento "šesť malé kúsky" hodnotenie zásob. Provinčné turistika predsedníctva poverený príslušnej osoby v podrobný výklad novej verzie "štandardu", povedal opatrenia orientované na Hviezdičky hotel zamerať sa na charakteristiky diferencovaný vývoj, small luxury boutique hotel can obrátiť priamo na posúdenie piatich-star. Ustanovenia sa zameriavajú na vedúcu hvězdičkový hotel charakteristiky, diferencovaný vývoj small luxury boutique hotel môžete použiť priamo na posúdenie piatich-star. Nový hotel hviezda štandard v izbe comfort je jadro hotel core. Skóre najväčší podiel predstavuje 31,8%. Ak ktoré zastaviť "šesť malé kúsky", hostia môžu prísť o ďalšie hotely na rovnakej úrovni, tak sa odvažujú zhone zastaviť.

Podľa správy, Číny vykonávania star štandardov pre viac ako 20 rokov, aktuálne hvězdičkový hotel má viac ako 1.4, ktorých počet päťhviezdičkových hotelov v provincii Sichuan, 503; Chengdu, 138 (vrátane 12 piatich-hvězdičkový, štyri hviezdy 29, tri-star 67, Dvojhviezdičkový 27, jedna hviezda 1).

Provinčné cestovný ruch úrad kvalitu plánovanie a riadenie riaditeľ Huang Ping povedal, že tohtoročný hvězdičkový hotel revízne práce má teraz prísť ku koncu, budúci rok v provincii cestovného ruchu orgány budú v prísnom súlade s novými vnútroštátnymi normami a plnením požiadaviek vykonávať hotel hviezdičkové hodnotenie a preskúmanie práce. V rovnakom čase, bude zvýšenie intenzita inšpekcie pre existujúce Päťhviezdičkový hotel, bude postupne presunúť späť podľa novej normy po "re-shuffle." Hviezda štandard je standard 2003 hviezdou po prvej revízii, viac zamerané na vedenie hvězdičkový hotel smerom ľudské a osobné. "Téma hotel zvýši v budúcnosti, vytvárať personalizované služby, z kvantitatívneho rastu k zlepšovaniu kvality." Ale v rovnakom čas nové ustanovenia a znížiť hvězdičkový hotel "vstupný prah", aj keď rozsah nestačí, pokiaľ hotel má osobnosť, vlastnosti, aj nájdete Päťhviezdičkový hotel.

"Hostia zostať v hoteli, väčšinu času je to spať, zostaňte najdlhšia miesto je priestor. Izba comfort, jadro hotel core." Nový hotel hviezda štandard, miestnosti skóre najväčší podiel predstavuje 31,8%, v porovnaní s minulosťou sa výrazne zmenila. Vrátane star hotel "uterák pár dvoch, posteľná bielizeň, kúpele uterák body comfort, vnútorná vlhkosť, atď" mať jasné kvantitatívne požiadavky.